Już 3 mln Polaków chorują na Cukrzycę- Najnowesze dane Stowarzyszenia Diabetyków

Cukrzyca to ciężka choroba przewlekła układu metabolicznego, na którą choruje juz ponad 3 mln Polaków, jak podaje Polskie Stowarzyszenie Diabetyków. Liczba zachorowań rośnie z roku na rok, a niezdiagnozowana jest cichym zabójcą, który powolnie wyniszcza nasze zdrowie i organizm.

Zbadaj się!

Najgorszym wrogiem cukrzyka jest brak świadomości o jego chorobie. Nie jest to marginalny przypadek bowiem wedle badań przeprowadzonych przez PSD ponad milion mieszkańców Polski nie wie, że jest chore.
Wystarczy proste badanie, aby się dowiedzieć i zacząć działać.

Objawy

Źródło onet.pl

Jeśli jesteś senny, często oddajesz mocz, albo zauważyłeś objawy pogorszenia wzroku, czas się przebadać. Długie zwlekanie i bagatelizowanie swojego stanu zdrowia i zwlekanie z udaniem się do lekarza to największy błąd.

Wczesna diagnoza i profilaktyka jest kluczem do uniknięcia większości objawów i znacznego zwiększenia komfortu i jakości życia.

Leczenie

Cukrzycy nie da się wyleczyć, ale za to da się z nią żyć. Może się okazać, że będziesz zdrowszy, silniejszy i sprawniejszy jako cukrzyk, niż przed wystawieniem diagnozy.

Najlepszym lekarstwem jak i profilaktyką jest ruch i zdrowa dieta bogata w witaminy i składniki odżywcze.

Nie zapominajmy tu oczywiście o lekach przepisanych przez lekarza, regularne przyjmowanie leków oraz regularne kontrole lekarskie są niezbędne.

Dodaj komentarz