Bóle mięśniowe – jak sobie z nimi radzić?

Niezależnie od tego w jakim wieku jesteś i jaki tryb życia prowadzisz mogą Cię dopaść bóle mięśniowe. Pytanie co zrobić aby ich się skutecznie pozbyć.

Przyczyny bólu

Ból ma bardzo wiele przyczyn, wyróżniamy między innymi bóle ostre i przewlekłe.
Bóle przewlekłe zazwyczaj są związane z długotrwałym schorzeniem, uszkodzeniem tkanek , lub bardzo często jest związany z uszkodzeniem nerwów.
Ból ostry pojawia się nagle po uderzeniu, czy kontuzji i trwa jakiś czas. Nie można przy tym go nigdy lekceważyć gdyż może być on poważnym objawem którego nigdy nie należy lekceważyć.

Zabiegi które pomagają łagodzić ból

Oczywiście oprócz farmakologii, możemy sobie radzić z bólem na inne sposoby, niż tylko faszerować się lekami, które na dłuższą metę obciążają nasz organizm.
Fizjoterapia – Fizjoterapia jest skierowana na metodach leczniczych naturalnych , czyli za pomocą bodźców pomaga wrócić organizmowi do równowagi, odbudować prawidłowo tkanki co w istocie stanowi pomoc w łagodzeniu bólu.
Termoterapia– terapia prowadzona ciepłem, wpływa ona na włókna mięśniowe o wzmożonym napięciu, redukując zgrubienia i usuwając je redukują ucisk który może być przyczyną bólu
Hydroterapia– zabiegi wykożystujące właściwości wody, Hydromasaże dają ulgę poprzez stymulowanie i relaksację punktów zapalnych.
Ultrasonoterapia– polega na wykorzystywaniu ultradźwięków do rozbijania komórek i stanowi formę mikro-masażu który przyspiesza krążenie. Działa rozluźniająco.
Magnetoterapia– działa poprzez przenikanie pola magnetycznego przez ciało, dzięki czemu może dotrzeć nawet do najgłębszych komórek, działa przeciwzapalnie, stosuje się go w chorobach reumatycznych, chorobach skórnych. Jest bardzo skuteczny przy regularnym stosowaniu.

Jak samemu możemy sobie pomóc w domu?

Profesjonalne zabiegi w klinikach medycznych to jednio, ale jak możemy sobie sami pomóc, w dalszym czasie?
Warto robić sobie samodzielne masaże bolesnych miejsc, pamiętajmy by masaż rozpoczynać delikatnymi, kolistymi ruchami, a z czasem masujemy mocniej i na koniec oklepujemy delikatnie miejsce, aby ukrwić lepiej masowane miejsce.
Możemy również stosować ciepłe kąpiele, robić sobie ziołowe okłady, to wszystko są metody aktywne, które regularnie wykonywane przyniosą nam ulgę. Powinniśmy tez pomyśleć o pasywnych metodach, jakimi są na przykład biostymulatory, które działają podobnie jak magnetoterapia, generując pole magnetyczne wokół naszego ciała na przykład podczas snu.
Możemy zainteresować się materacami, opaskami właśnie z takimi biostymulatorami magnetycznymi. Materace z biostymulatorami firmy Centermedical opinie niezawodnych i skutecznych produktów, dzięki czemu możemy korzystać z pasywnych metod walki z bólem.

Dodaj komentarz